./uploads/header_projekty/mezonetove-byty-praha/
Úvodní stránka > Mezonetové byty Praha

Mezonetové byty v Praze

Viděli jste je ve filmu nebo v katalogu a toužíte po nich také – mezonetové byty se stávají součástí realitního trhu i u nás. Hlavně v Praze už najdete mezonetové byty relativně běžně. Jako každý méně obvyklý prvek bydlení ale ani mezonet není pro každého.

Přejít na nabídku mezonetů v Praze

Nechcete zkoumat, zda je mezonetový byt pro vás opravdu vhodný? Neztrácejte čas a přejděte rovnou na stránku, kde nabízíme mezonetové byty v Praze od společnosti Sekyra Group.

Zobrazit mezonetové byty v Praze

BelariePark: Mezonetové byty v Praze

Je pro mě mezonetový byt vhodný?

Mezonet je byt, který má více podlaží. Zpravidla se nachází v bytovém domě a má větší podlahovou plochu – často o rozloze dvou běžných bytů. Mezonet má samozřejmě jak své výhody, tak i nevýhody:

Výhody mezonetu

  • Efektní, vzdušné a v České republice originální bydlení
  • Větší intimita prostoru, ložnice jsou většinou v patře, kde je větší klid
  • Často působivý výhled
  • Mnohem více úložných prostor

Nevýhody mezonetu

  • Vyšší cena – platíte nejen za podlahovou plochu, ale máte také více oken, často i více sociálních zařízení a nemalou část rozpočtu spolkne také schodiště
  • Pro malé děti, starší osoby nebo zdravotně indisponované může být schodiště překážkou
  • V případě propojení bytu v nejvyšším patře s půdní vestavbou nutná investice do klimatizace nebo kvalitní izolace střechy

Komu doporučujeme mezonetový byt?

Typickým majitelem mezonetu je jak rodina s většími dětmi, která ocení vyšší míru soukromí i rozlohu bytu, tak jakákoliv výrazná osobnost, kterou mezonet skvěle doplní, a pro kterou by bylo klasické bydlení příliš fádní.

Zobrazit mezonetové byty v Praze