./uploads/header_projekty/byty-se-zahradkou-praha/
Úvodní stránka > Byty se zahrádkou Praha

Byty se zahrádkou v Praze

Sednout si ráno s kávou na lavičku mezi rozkvetlé keře, vypustit pejska nebo si večer na salát natrhat čerstvé bylinky z květináčů nebo záhonků. Je mnoho důvodů, proč se zajímat o byty se zahrádkou, i pokud bydlíte v Praze nebo jiném městě.

Přejít na aktuální byty se zahrádkou v Praze

Jste rozhodnuti, že byt se zahrádkou je pro vás to pravé? Tak to vás nebudeme zdržovat a rovnou vás nasměřujeme na aktuální přehled bytů v Praze od společnosti Sekyra Group. Zde velmi snadno u jednotlivch bytů zjistíte, zda mají zahrádku či ne.

Je pro mě bydlení se zahrádkou vhodné?

Pokud toužíte po vlastním kousku zeleně, máte na výběr ze dvou možností. Tou první jsou byty se zahradou v klasickém slova smyslu – kolem bytového domu je pozemek, který je rozdělen na menší díly podle počtu bytů. Podobné byty se zahradou se dnes staví výjimečně.

Dolní Počernice - Byty se zahrádkou v Praze

Mnohem častější jsou byty se zahrádkou v podobě předzahrádky. Tu mají jen byty v přízemí a jsou se zahrádkou přímo propojeny – nejčastěji francouzským oknem nebo jednoduchými balkonovými dveřmi. Byty s předzahrádkou mají své výhody i nevýhody:

Výhody bytu se zahrádkou

  • Bližší kontakt s přírodou
  • Využití zahrádky na grilování, odpočinek, pěstování květin či bylinek, hraní dětí
  • Byt s předzahrádkou oceníte i při sušení prádla nebo venčení psa
  • V případě chytrého řešení projektu i dostatečné soukromí

Nevýhody bytu se zahrádkou

  • Zahrádka ve většině případů není vaše – máte pouze povolení k užívání. Zato se tím ale nenavýší cena bytu
  • Nutnost alespoň minimální údržby
  • U některých projektů méně soukromí
  • Je nutné mít byt v přízemí, což každému nevyhovuje

Komu doporučujeme byt se zahrádkou?

Najít typického majitele bytu se zahrádkou je těžké – pořizují si je jak rodiny s malými dětmi, tak mladí lidé nebo starší rodiče, kterým již děti odrostly, a kteří si pořídili pejska. Jednoduše řečeno, byt se zahrádkou je ideální pro každého, kdo je rád často venku, touží po svém kousku půdy, a který se nechce vzdát bydlení ve městě.